IMG-20220501-WA0001

“Her insanın, insanlığın iyileşmesi yönünde amacı olmalıdır”…

Erzurum/İspir
0535 711 62 15
www.recepaliozcelik.com    
r.a.ozcelik@tuzla.bel.tr
recepaliozcelik@gmail.com
recepaliozcelik@hotmail.com
“Sosyal gelişime açık katılımcı demokrasi ve adil toplumsal barışın tesis edildiği bir toplum”
“Milletim ve Ülkemin kalkınması, toplumsal refahın arttırılması amacıyla bilimsel ve teknolojik imkanları kullanarak çeşitli toplumsal görevler üstlenmek ve bu hedefe yönelik alanlar da mücadele etmek.”
OKAN ÜNİVERSİTESİ – SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ MBA (İŞLETME YÜKSEK LİSANS) – 2009
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ – İŞLETME FAKÜLTESİ   İŞLETME BÖLÜMÜ – 1999
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ – AUZEF HUKUK BÜRO YÖNETİMİ BÖLÜMÜ – 2021
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ – AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ  İŞ SAĞLIĞI GÜVENLİĞİ BÖLÜMÜ – 2017
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ – AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ YEREL YÖNETİMLER BÖLÜMÜ – 2014      
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ – AUZEF ADALET BÖLÜMÜ – 2022 (Devam)                                   
Erzurum-İspir doğumluyum.
1976 yılında ailece, İstanbul-Pendik-Kaynarca’ya yerleştik.
İlk ve Ortaokulu Pendik’te, Ticaret Meslek Lisesini Kartal’da bitirdim.
1992’de çalışma hayatına başladığım, İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’ndan (İSMMMO), lisans eğitimim ve askerlik gibi nedenlerle, 1993 yılı sonunda ayrıldım.
1996 yılında Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığındaki vatani görevimi tamamladım.
1996’da, İzmir ve Kocaeli’nde faaliyette bulunan Petkim hammaddelerinin alımı–satımı ve nakliyesiyle ilgili, merkezi İstanbul Eminönü’ndeki özel bir firmada, şirket işlevleri ve muhasebesi ile ilgili çalışmamı, 2000 yılına kadar yürüttüm.
2000 – 2005 yılları arası Tuzla Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğünde 5 yıl, ardından Tuzla Kaymakamlığı Tapu Sicil Müdürlüğü, Sivil Savunma Müdürlüğü ve İlçe Afet Yönetim Merkezinde yaklaşık beş yıl görev yaptım. Aynı zamanda Belediye Muhasebe ve Bütçe uygulamaları yanında; vakıf, dernek ve diğer sivil toplum kuruluşlarının yönetimlerinde bulunup, bir kısmının mali işlemlerini takip ettim.
1999 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini, 2009 yılında, Okan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Yüksek Lisans Eğitimimi, 2014 yılında Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler bölümünü, 2017 yılında Atatürk Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümünü, 2021 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk, Büro Yönetimi ön lisans programlarını bitirdim. Şu an, Auzef, Adalet Bölümünü okumaktayım.
Bir süre siyaset ile ilgilendim. 2009 yerel yönetim seçimlerinde, Pendik Belediye Meclisi Yedek Üyeliğine seçildim. 2011 yılı 24. Dönem M.V. seçimlerinde, ön başvuruda bulundum.
2010 yılında, Pendik Süreyya Paşa İ.Ö.O. Okul Aile Birliği yönetiminde görev aldım. 2015 yılında Tuzla Mahir İz A.İ.H.L. Okul Aile Birliği Başkanı olarak, 4 yıl görev yaptım.
Uzun yıllar Dernek ve Vakıflarında bulunduğu Sivil Toplum Kuruluşları yönetimlerinde ve aktif çalışmalarda bulundum.
2021 yılı sonuna kadar, değişik yıl ve dönemlerde birçok Mesleki, Eğitim, Seminer ve Derslere katıldım, belgeler aldım.
Bir çok türde, kitap, ansiklopedi, dergi ve seri yayınların bulunduğu çalışma ofisimdeki kütüphanemi kurdum. Türk ve Dünya tarihi konusunda çeşitli araştırmalarda bulundum. Aynı zamanda kişisel koleksiyonlarımla da ilgilenmekteyim.
Tuzla Kaymakamlığındaki görevimin ardın, 2010 yılında Tuzla Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğü – Kararlar Bölümünde göreve başladım, halen aynı işimi yürütmekteyim.